تاریخ: 31 خرداد 1403 - 13 ذی الحجه 1445 - 2024 June 19
کد خبر: 4
تاریخ انتشار: 23 تير 1399 - 14:08:14
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرهاد ابراهیم پور:
برای شکست ویروس کرونا به جدیت در اجرای قانون و همکاری مردم احتیاج است.


فرمانداری شهرستان اوز درآاخرین اطلاعیه خود تاکید نموده بود که مراقب حفظ و سلامتی مردم در پیشگیری از ویروس کرونا است و از مردم نیز خواسته بود که کمال همکاری را بنمایند تا از این اسیب در امان بمانیم و شهر و شهرستان به سمت پیشگیری کامل برود.
 
در این اطلاعیه ضمن اشاره به صنوفی که میتوانند با رعایت کامل پروتکل بهداشتی طی زمان مشخصی باز باشند به دیگر صنوف تاکید شده است که حتما به مدت دو هفته تعطیل باشند و نیز به کسانی که از این اعمال که در راستای سلامتی جامعه است، سر پیچی کنند تذکر داده شامل موارد تنبیهی چون تذکر و پلمپ مغازه خواهند شد.
 
از دیروز این دستورالعمل جدی تر شده است و نیروهای انتظامی به چندین مغازه که رعایت نکرده اند تذکر جدی و مغازه هایی نیز پلمپ شده اند تا به متن مصوب اطلاعیه عمل کرده باشند.
 
در سوی دیگر مردم قرار دارند که آنان نیز بر اساس اطلاعیه فرمانداری و ستاد پیشگیری عمل کرده و مغازه های خود را تعطیل نمودند. تعدادی از مغازه ها که رعایت قانون ننموده اند نیز با آنان برخورد شده است و تصمیم جدی وجود دارد که جهت کنترل امور ایمنی و سلامتی جامعه و شهروندان تا دو هفته دیگر این روند ادامه یابد.
 
اکنون بیشترمردم آگاه شده اند که سیر شیوع مجدد کرونا در چهار شهرستان منطقه بیش از پیش شده است و اگر تا دیروز فقط چشم و گوشمان به خبرهایی خارج از اوز و منطقه دوخته شده بود و نگرانی امان کمتر بود امروز همه نگاه ها به سمت ما و شهرستانهای ماست.
 
باید قبول کنیم ما دقت نکردیم، ما جدی نگرفتیم و درست عمل نکردیم و کسی که خطا می کند در هر جایگاهی که باشد باید توان بهتر دیدن پیدا کند . اگر حواسمان نباشد هزینه های گزاف خواهیم داد.
 
سلامتی و حفظ آن هم آسان و هم سخت است. بخصوص وقتی ویروس جان گیر و چموش و پنهانی مثل کرونا در کمین همه ما باشد. چه مسئول باشیم چه نباشیم در خطر هستیم و وقتی همگی با یک خطر مواجهیم احتیاج به همکاری همدیگر داریم.
 
نه ستاد پیشگیری وفرمانداری به تنهایی می تواند جلوی این ویروس کرونا بگیرد، نه خود مردم توان این را خواهند داشت که بدون مدیریت در برابر این ویروس ایستادگی کنند .احتیاج به همراهی داریم.
 
بستن مغازه ها و کسب و کار مردم سخت است، نداشتن مراودات سخت است و ندیدن خیلی از عزیزان نیز سخت، اما این سختی ها هیچوقت به اندازه سختی از دست دادن عزیزان و همشهریان ، شهروندانمان و اهالی شهر و شهرستان نیست نجات جان یک انسان ارزشمند است آن را با غفلت و بی توجهی از دست ندهیم . شرایط بدون تعارف بحرانی است و فقط با تصمیمات درست و همکاری همه مردم و مسئولین و اجرای بی قید و شرط قوانین ایمن ساز می توانیم آسیب را به حداقل برسانیم .امید که چنین کنیم تا هزاران آرزوهای مردم شهر و دیارمان با رفتار و کردار غلط بر باد نرود.
 
هر کدام از ما باید و باید و باید سفیر سلامتی همه مردم شهر و دیار و کشورمان باشیم.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
کد امنیتی:   
مجله خبری فیشور
اب و هوای  اوز
اوز امروز
عصر ایران
رقص گل
پایگاه خبری صحبت نیوز