تاریخ: 07 مرداد 1400 - 19 ذی الحجه 1442 - 2021 July 29

آرشیو رسانه

همراه با خبر در رسانه ها
طرح مجلس برای محدود کردن دسترسی شهروندان به اینترنت که از آن با نام «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» هم یاد می‌شود نگرانی بسیاری از شهروندان را برانگیخته است. بر همین اساس جمعی از شهروندان و کاربران شبکه‌های اجتماعی در مخالفت با این طرح کارزاری اینترنتی تشکیل داده‌اند که از ۱۵ تیر تا امروز نزدیک به 497 هزار نفر آن را امضا کرده‌اند. نمایندگان محترم! بستنی بخورید، به فکر بستن نباشید 500 هزار نفر خواستار توقف محدودیت بیشتر برای اینترنت شدند عباس عبدی: تعجب نکنید؛ آنچه کاشته ایم درو می کنیم تهران در یک قدمی برپایی بیمارستان‌های صحرایی جلوگیری از کم‌خونی با ترکیب خرما و شیر    
همراه با خبر در رسانه ها
ساخت برکه و چراییِ آن موافقت اصولی بیمارستان خیرساز یوسف را‌ه‌پیما اوز صادر شد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ خوزستان، پارلمان و خیابان؛ جایگاه 18 نمایندۀ استان کجاست؟! فقدان گفت‌و‌گو در ایران؛ ریشۀ مشکلات در خوزستان ستاد مبارزه با قاچاق کالا: مشاغل اینترنتی باید پروانه صنفی داشته باشند گریز ۳۰ درصدی سالمندان از واکسیناسیون ب ه گزارش ایلنا به نقل از نشنال، بحران کمبود آب در منطقه خاورمیانه جدی است سازمان ملل   تخمین می‌زند که تا سال ۲۰۲۵،/  ۱.۸ میلیارد نفر در مناطقی با کمبود مطلق آب زندگی خواهند کرد. پس از خشکسالی که در ماه مارس آغاز شد، ایران اکنون شاهد اعتراضات مختلف در استان خوزستان است. روز جمعه، یونیسف، آژانس کودکان سازمان ملل، اعلام کرد که چهار میلیون نفر در لبنان در معرض خطر از دست دادن دسترسی به آب سالم هستند. خاورمیانه نیز به عنوان یک مسئله ژئوپلیتیک باید با این کمبود مقابله کند. اختلاف بین اتیوپی و سودان و مصر بر سر برنامه ساخت آدیس آبابا برای ساخت یک سد عظیم در رود نیل مثالی از توازن دیپلماتیک پیچیده است. منطقه خاورمیانه سال‌هاست که در مورد این تهدید طبیعی اطلاع دارد. اما کشورهایی مانند ایران و لبنان  وضعیت بسیار بدتری دارند. ایران از زمان انقلاب ۶۰۰ سد ساخته است که باعث ایجاد میزان زیادی تبخیر از مخازن می‌شود.  
همراه با خبر در رسانه ها
 خبر مهمی که همه اوزیها را خوشحال کرد باران غروب و شب سه شنبه بود که باران خوبی بود و چندین رودخانه براه افتاد این باران توام با وزش باد شدید بود و موجب قطع درختاان در چند نقطه شهر گردید . حضور مردم در مسیر برکه ها بر این دلخوشی ها افزود و از نزدیک شاهد رفتن اب رودها به برکه ها بودند  وضعیت کرونا که هر دم و دقیقه رنگ عوض میکنه و حالا شده کرونای دلتا همچنان حضور قوی و خطرناکی داره و منطقه از این ویروس متاسفانه در امان نبوده است  جدی‌تر شدن بحران کرونا؛ ابتلای ۱۸۱ نفر دیگر در لارستان، خنج و اوز اول تیرماه گزارشی از سطح شهر در باره قیمت اقلام غذایی و مایحتاج مردم در سایت ستاره اوز منتشر شد امروز 30 تیرماه است متاسفانه در بین اقلام و عموم مایحتاج مردم نه تنها قیمت ها کم نشده است بلکه در بیشتر موارد گرانتر نیز شده است و این هیچ نشانه خوبی برای ماههایی که در پیش رو داریم نیست. تازه خبری از گران شدن نان بود که امیدواریم این قوت همه مردم بخصوص فقرا گران نشود که با گرانی ان موجب ضربه شدیدی به اقشار زحمتکش کم توان خواهد شد و سفره غذایی انها بسیار کوچک خواهد شد . توجه شما به خبرهایی در همین رابطه جلب می نمایم    قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان رسید ادامه اعتراض دامداران در نیشابور از مشکلات کم ابی که در بسیاری از شهرهای کشورمان هست در بعضی جاها این مشکل حاد شده است هرچند در اوز طی هفته ای که گذشت بارندگی داشتیم و تراوتی به زمین داد و پرنده ها و دیگر حیوانات بی نصیب نشدند و در بعضی جاها ابی درون اب انبارها رفت اما هنوز به اندازه کافی نیست و اگر ادامه پیدا نکند می تواند در تابستان پیش رو مشکل بوجود اید  از کارون و مارون و بهمن‌شیر، شرم باید کرد! عده ای فکر می کنند که با شروع دولت امکان تجدید نطر در حوزه پوشش بانوان پیش اید  استفاده از مانتو چهارخانه در مشهد ممنوع شد و خبر دیگر کم رونقی بازار و خرید و فروش امسال عید قربان در شهر اوز است که چنگی به دل فروشندگان و دخل انها نزد و قطع برق در اثر باد و باران براین سردی بازار نیز افزود.  امیدکه ایام تعطیلات عید بر شما بینندگان عزیز خوش بگذرد و با رعایت نکات ایمنی کرونایی مراقب سلامتی خود باشید .    
همراه با خبر در رسانه ها
 دولت ها هیچ گاه ابدی نبوده اند و اگر نظری به تاریخ جهان و کشورهای  مختلف در سالیان دور و نزدیک بیندازیم می بینیم هر دولتی چند صباحی بر سر کار بوده و بعد از مدتی به شرایطی و دلایلی جای خود را به دیگری داده است . در 28 خرداد امسال و انتخابات دوره سیزدهم مشخص شد که اقای رئیسی رئیس جمهور دولت بعدی خواهد بود و اقای روحانی که 8 سال زمام دولت را در اختیار داشت با همه خوبی و بدی کنار می رود تا دولت بعدی و تیم و کابینه او امور کشور را بدست بگیرد .  تحلیل راجع به کارکرد دولت روحانی و خبرهای ان و مشکلاتی که این دولت در رابطه با تحریم و مشکلات اقتصادی و موانع پیش روی با ان روبرو بود  هم معلوم است و هم نامعلوم .وقتی نگاهمان در سطح مسائل باشد به عمق تحلیل ها توجه نداریم   انوقت نه توان شناسایی خوبی ها را داریم و نه توان بررسی ایرادات اساسی دولت .ارزیابی ها بیشتر مبنای خبری دارد و این حق همه مردم است که با انچه می بینند قضاوت کنند . روزگار سختی که بر مردم سپری شده است بر هیچ ایرانی پوشیده نیست . گرانی و نابسامانی تحریم و بیکاری تورم و هزار مسائل دیگر زندگی را بر مردم کشورمان دشوار کرده است . در خبرهایی که امروز انتخاب کرده ام در چند موضوع دیدگاهایی مطرح شده است که می تواند در اخرین روزهای دولت روحانی نگاه ما را نسبت به تحوالات گذشته و حال بهبود بخشد  اولین مطلب مربوط به سخنان اقای جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری است که طی این 8 سال در جریان کار دولت بیش از دیگران بوده است  جهانگیری: خدا به تیم رییسی کمک کند/ نباید به مردم دروغ می‌گفتیم/ فکر نمی‌کردیم حتی هند از ایران نفت نخرد مطلب بعدی در باره سرنوشت برجام است برجامی که هم نشان از یک توافق در راستای منافع طرفین داشت که با امدن اقای ترامپ همه ورق ها برگشت و قسمت مهمی از مشکلات بزرگ کشور را ناشی از به هم زدن این توافق می دانند . ایا در دولت اینده وضع و گفتگوی برجام بسوی رفع موانع و حل مشکلات مردم پیش خواهد رفت . مطلب زیر گذری بر این وضعیت دارد  آینده برجام در دولت رئیسی چه می شود؟ موبایل که اکنون فقط یک خط تماس نیست و مانند و بالاتر از یک کامپیوتر عمل می کند تبدیل به رسانه همه جایی و همه گیر ارتباط و خبر شده است خبر جالبی در باره محدودیت بعضی از موبایل ها نشر پیدا کرده بود که می تواند مورد توجه کاربران و اهالی بازار هم باشد  واردات برخی از برندهای گوشی ممنوع می شود؟  
همراه با خبر در رسانه ها
سینا آقایاری معاون فرماندار شد/ صفدر منشی بخشدار بیدشهر و انسه گلابی بخشدار مرکزی سامانه ازدواج «همدم»! کاش «هم‌جیب» را راه می‌انداختید ۴ ایرانی، متهم به تلاش برای ربودن مسیح علی نژاد در امریکا پژو پارس با موتور جدید در آستانه ورود به بازار قیمت سکه، طلا و ارز سه‌شنبه ۲۲ تیر (اینفوگرافیک)  
همراه با خبر در رسانه ها
فضای مجازی پر از خبر است از خبرهایی مهم تا بی اثر و بی اهمیت ترین خبرها . اگر خبرها را بر اساس مسائل مهم انسانی و محیط زیستی ارزیابی کنیم مطمئنا بسیاری از خبرها که حجم ان بالای 70 درصد است اهمیت چندانی ندارند اما وقت را تلف می کنند . به گمان من انچه بیشتر از خبر اهمیت دارد تحلیل خبرها و اوضاع است چون خبرها در همه جاها گاه بصورت فله ای و بی حساب پخش می شوند اما تحلیل خبر و اتفاقات کمتر است در صورتی که انچه باعث می شود ما بهتر فکر کنیم و به نتیجه بهتری برسیم در تحلیل هاست البته همه تحلیل ها هم یکسان نبوده اما خوبی ان در کنشگری است که به ذهن تسری پیدا می کند .  در ادامه ضمن چند خبر به چند دیدگاه هم توجه می کنیم    كتاب «درا رو بستم كه نري» نوشته مريم رحماني منتشر شد عباس عبدی: شکاف میان مردم و مسئولین در حال افزایش است هم‌زیستی «توده» و «استبداد»! هشدار رییس انجمن مغز و اعصاب: آمار بیمارهای مغز و اعصاب تکان دهنده است مهمترین نیاز ویتامینی بدن در دروان کرونا توزیع رانت بین ۲۵۰ هزار «نورچشمی»/«فروشگاه‌های زنجیره‌ای»   
همراه با خبر در رسانه ها
ستاد انتخابات: آغاز فرآیند اخذ رای از ساعت ۷ صبح جمعه/ همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی ضروری است انتخابات 28 خرداد با الهام از عطار نیشابوری! انتخابات و تردیدها؛ هر تصمیم، محترم اما «کاش»ی باقی نگذاریم!    
اخرین خبرهای انتخاباتی شهر اوز
امروز آخرین روز تبلیغات کاندیداهای ششمین دوره شورای اسلامی شهر اوز است . این چند روز فضای شهر اوز جنب و جوش بیشتری داشت و مردم بین ستادهای مختلف که در خیابان ملت و زمین پیما بود در رفت و آمد بودند پوستر و بنر در تمام سطح شهر جلوه دیگری به خیابانهای شهرمان داده است .  گروه های مختلف با سلایق  گوناگون در بازدیدهای مردمی درگفتگو با نامزدها حضور پیدا می کردند و نامزدها نیز با ایراد سخنرانی به ارائه برنامه خود می پرداختند .  در این رفت و آمدها و مراسم ها به سوالات حاضرین نیز پاسخ می دادند و فرصتی بود تا هم نامزدهای این دوره با مشکلات مردم بیشتر آشنا شوند و هم مردم توانایی نامزدها را بسنجند.  این داد و ستد فکری میتواند ثمر بخش باشد. خوشبختانه تا این لحظه فضای انتخاباتی خوبی در شهر اوز بوده است هر چند افرادی نیز با طرح ایراداتی در  فضا مجازی سعی کردند نظرات زیرکانه ای مطرح کنند اما درسطح فضای عمومی شهر و ستادها خوب و گرم بود و از مردم پذیرایی می شد .دیروز دردو ستاد کاندیداها ابتکار جالبی بخرج داده بودند و جمعی از علاقمندان به فوتبال و تیم ملی کشورمان شاهد مسابقه ایران و عراق بودند.که خوشبختانه با پیروزی و صعود تیم ملی همراه بود   چقدر خوب است که این مدارا و همراهی، همیشگی باشد و اتحاد و اتفاق  در شهرستان نوپای اوز بیش از پیش گسترش یابد . جمعه روز رای گیری است حضور مردم برای انتخاب افرادی اصلح و توانمند و با تجربه و با کفایت و مردمی ضروری است شهرستان اوز نوپا است حضور مردم و دخالت در سرنوشت شهرشان اهمیت بیشتری بیش از پیش پیدا کرده است. معمولا رای گیری از صبح ساعت 8 شروع و تا 6عصرادامه دارد که امکان تمدید هم معمولا داشته است   
انتخابات ریاست جمهوری
خبرهای گذشته همه حکایت از ان داشت که اصلاح طلبان در این انتخابات نامزدی ندارند و بسیاری به این گمان رسیده بودند که افراد و گروه های اصلاح طلب  با توجه به رد صلاحیت تعداد زیادی از اصلاح طلبان  تمایلی به مشارکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را ندارند و عملا فضا را بطور کامل در اختیار جناح رقیب قرار داده اند . سایت ستاره اوز قبل از ورود اقای همتی به مناظره ها بر حمایت از همتی تاکید داشت و باور داشت که اصلاح طلبان برای حفظ و ریزش کمتر و نیز تاثیر گذاری بر روند سیاسی کشور که شاهد تنگتر شدن فضای انتخاباتی شده است می باید حضور داشته باشند و همانموقع نیز یاداور شدم که امکان اینکه در لحظات پایانی گروه هایی از اصلاح طلبان از همتی حمایت کنند بعید نمی دانستم .  در ادامه اخرین اخباری که در این ارتباط  که شاهد  حمایت برخی از اصلاح طلبان از اقای عبدالناصر همتی هست برای اطلاع بینندگان سایت می اورم .  پسر کروبی: پدرم به همتی رای می‌دهد حمایت علی مطهری از همتی      
انتخابات ریاست جمهوری
مناظرۀ نخست، روحانی و جهانگیری را از لاک سکوت بیرون می‌آورد؟ 8 نکته ای که در اولین مناظره ثابت شد نامه سخنگوی دولت به صدا و سیما درباره مناظره ها آقای جلیلی شما چند سال است که در زمین ترامپ بازی کردید آیا حمایت از یک فرد خاص در دستور کار قرار گرفته است؟ گزارش ایسنا از مناظره اقتصادی ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰  
همراه با خبر در رسانه ها
آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران (+فیلم و عکس)/تکذیب خرابکاری/احتمال تخلیه منازل/تامین بنزین تهران مشکلی ندارد بزرگترین کشتی نظامی ایران آتش گرفت و غرق شد (+عکس و فیلم)/ مصدومیت و بستری تعدادی از خدمه آتش فشان کنگو؛ نیم میلیون نفر آب آشامیدنی ندارند/ اسکان آوارگان در مدارس محمود احمدی نژاد تهدید شد/ داوری: کاری نکن درباره قتل دکتر سامی افشاگری کنم (+عکس) سید حسن خمینی: پیام انقلاب بازگشت به دین است اما نه دین طالبانی   قشون سگی،، شعارآبکی،.. نشست مطبوعاتی مدیر ناحیه برق شهرستان اوز کار مگاپروژه گازی خنج شروع شد رییسی در گراش حداقل سه ستاد خواهد داشت    
همراه با خبر در رسانه ها
اهم درخواست ها سفر مدیرکل بنیاد مسکن به شهرستان اوز گراشگردی مسئولین با مینی‌بوس آیا رؤیای راه‌اندازی تاکسی هوایی در فرودگاه لارستان تحقق می‌یابد؟! کرونا بازار بندرعباس را تعطیل کرد نامه تذکر روحانی به شورای نگهبان درباره ردصلاحیت ها زالی: ۸۳ درصد مرگ‌ومیر کرونا مربوط به افراد بالای ۶۵ سال است  
همراه با خبر در رسانه ها
رسما اعلام شد: حذف لاریجانی، جهانگیری و احمدی نژاد / تایید 7 کاندیدا اسحاق جهانگیری: به خدا پناه می برم واکنش پزشکیان به عدم احراز صلاحیتش بیانیه علی لاریجانی پس از رد صلاحیتش مطهری: از رد صلاحیت لاریجانی در حیرتم/ شورای عالی امنیت ملی حق قانون‌گذاری ندارد اسماعیل خویی؛ مرگ شاعری معلق میان امید و نومیدی  
همراه با خبر در رسانه ها
معاون وزیر بهداشت: برای بیمارستان خیر ساز راهپیما اوز برنامه‌های خوبی طراحی شده است یک ماه اینترنت رایگان برای تمام مردم ایران شورای نگهبان: سه‌شنبه جلسه نهایی برای اعلام صلاحیت ها شکست شطرنج بازان ایران در قهرمانی آسیا به خاطر قطعی برق جنجال واکسیناسیون کارکنان صداوسیما /بقیه اهل رسانه درگیر انتخابات نیستند؟    
همراه با خبر در رسانه ها
مردم شهرستان اوز خواستار واگذاری زمین برای توسعه بیمارستان راهپیما شدند هیچ‌کدام از ۷ اعتراض در استان به جایی نرسید درگذشت اکبر ترکان؛ وداع با مدیرِ مادرزاد/ بیخودی‌الممالک نبود! ورود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن به کشور متوسط قیمت یک متر مسکن در تهران ۲۹.۳ میلیون تومان  
مجله خبری فیشور
اب و هوای  اوز
اوز امروز
عصر ایران
رقص گل
پایگاه خبری صحبت نیوز